Featured Image

Aleksandra Mackiewicz

Jestem Absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas swojej pracy zawodowej, miałam przyjemność pracować z Pacjentami we wszystkich grupach wiekowych starając się jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w celu poprawienia jakości i komfortu ich życia.
Każde pierwsze spotkanie z Pacjentem rozpoczynam od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Zapoznaję się z dokumentacją medyczną oraz zadaję pytania, które pomagają zarówno mi, jak i Pacjentowi precyzyjnie zlokalizować źródło dysfunkcji, co następnie umożliwia dobór odpowiednich metod fizjoterapii.
Mam doświadczenie w leczeniu wielu rodzajów wad postawy u Dzieci, takich jak między innymi skolioza, koślawe kolana, asymetria miednicy czy też szewska klatka piersiowa. Metody i techniki fizjoterapii w tym zakresie dobieram starając się zachęcić młodych Pacjentów do wspólnego ćwiczenia i pracy.
Od trzech lat pracuję również z Pacjentami dorosłymi, także w podeszłym wieku, z przewlekłymi schorzeniami bólowymi, urazami, potrzebami rehabilitacji pourazowej (na przykład po złamaniach kości lub endoprotezach).
W swojej pracy posługuję się technikami:
– Terapii Manualnej – umożliwiającej poprawę samopoczucia pacjenta borykającego się z różnego rodzaju bólami mięśni i stawów (m.in. kręgosłupa, głowy, karku, kończyn).
– Metody PNF – wskazanej w szczególności u Pac neurologicznych.
Jestem również przeszkolona z doboru wkładek ortopedycznych dla dzieci oraz dorosłych oraz mam ukończony kurs FizjoBungee Therapy (FBT) polegający na ćwiczeniach w odciążeniu.