[vc_row parallax=”content-moving” parallax_image=”402″ css=”.vc_custom_1616424272064{margin-top: 98px !important;margin-bottom: 0px !important;background: #ffffff url(https://www.wspomaganie-rozwoju.pl/wp-content/uploads/2021/03/child-1845975_1920.jpg?id=5205);background-position: center;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][vc_empty_space height=”300px”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1606755754647{margin-bottom: 0px !important;background-color: #ffffff !important;}”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][ultimate_heading main_heading=”Ocena Rozwoju Psychoruchowego – KORP” main_heading_color=”#000000″ heading_tag=”h1″ sub_heading_color=”#727272″ main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_font_size=”desktop:25px;tablet:25px;tablet_portrait:25px;mobile_landscape:25px;mobile:25px;” main_heading_line_height=”desktop:30px;tablet:40px;tablet_portrait:40px;mobile_landscape:25px;mobile:25px;” main_heading_margin=”margin-bottom:30px;” sub_heading_font_size=”desktop:20px;” sub_heading_line_height=”desktop:30px;” sub_heading_margin=”margin-bottom:30px;”][/ultimate_heading][vc_separator color=”turquoise”][vc_column_text]

Twój Maluch ma problemy z prawidłowa wymową? Poszukujesz dobrego logopedy w Gliwicach? A może Twoje dziecko nie chce chodzić do logopedy i poszukujesz specjalistów, którzy zmienią jego nastawienie? Jesteś zatem w dobrym miejscu! 🙂

Dzieciństwo to jeden z najważniejszych okresów w życiu każdego dziecka, będący podstawą jego zdrowia i wpływający na całe jego życie. Badania dowodzą, że dzieci od niemowlęctwa do trzeciego roku życia uczą się więcej niż w całym pozostałym okresie życia. Dlatego też, poza rozwojem fizycznym, ważne jest zadbanie o rozwój intelektualny.

Pamiętajmy, że aby zdrowo się rozwijać dzieci potrzebuję przede wszystkim bezpiecznego i kochającego środowiska, zdrowego odżywiania się i odpowiednich stymulacji ze strony rodziców lub opiekunów.

[/vc_column_text][vc_column_text]

W pierwszych latach życia dziecko rozwija się przede wszystkim fizycznie, społecznie, emocjonalnie i poznawczo. Uczy się komunikować z innymi i nawiązywać pierwsze relacje, dlatego też tak ważne i konieczne jest nieustanne wsparcie, aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo i bezpiecznie. Odpowiedzialność za osiąganie kolejnych rezultatów rozwojowych należy przede wszystkim do rodziców lub opiekunów dziecka, ale też rodzeństwa i innych członków i przyjaciół rodziny.

Aby wiedzieć jak pobudzać pozytywne funkcje poznawcze, uczyć emocji i wspomagać rozwój fizyczny niezbędna jest nie tylko podstawowa wiedza z zakresu opieki nad dziećmi i ich rozwoju, oparta niejednokrotnie na podręcznikach, stronach internetowych czy forach parentingowych, ale znane, przebadane i sugerowane przez specjalistów praktyki i terapie.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][ultimate_heading main_heading=”Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego – KORP” main_heading_color=”#000000″ sub_heading_color=”#727272″ main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_font_size=”desktop:25px;tablet:25px;tablet_portrait:25px;mobile_landscape:25px;mobile:25px;” main_heading_line_height=”desktop:30px;tablet:40px;tablet_portrait:40px;mobile_landscape:25px;mobile:25px;” main_heading_margin=”margin-bottom:30px;” sub_heading_font_size=”desktop:20px;” sub_heading_line_height=”desktop:30px;” sub_heading_margin=”margin-bottom:30px;”][/ultimate_heading][vc_separator color=”turquoise”][vc_column_text]

Aby móc ustalić poziom rozwoju dziecka i dalsze ewentualne kroki dziecko można przebadać wystandaryzowanym testem tzw. KORP-em (Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego), którego celem jest ocena rozwoju psychoruchowego dziecka już od 1 miesiąca jego życia do ukończenia 9 lat. Badania za pomocą tego narzędzia mogą wykonywać tylko certyfikowani terapeuci, który ukończyli odpowiednie szkolenie.

W skład testu oprócz tytułowych kart rozwoju wchodzą również liczne pomoce terapeutyczne, a całość jest uzupełniana o szczegółowy wywiad z opiekunem/rodzicem dziecka.

[/vc_column_text][vc_column_text]

W ramach badania można ocenić m.in. zarówno rozwój ruchowy, jak i motorykę małą i dużą, koordynację wzrokową, rozwój emocjonalny i umiejętności szkolne.

Zawarte w teście karty są podzielone wg odpowiednich przedziałów wiekowych i opracowane na podstawie osiągnięć i umiejętności rozwojowych przewidywanych w danym wieku. Wyniki przeprowadzonego badania pozwalają odpowiedzieć na pytanie które ze sfer rozwoju dziecka rozwijają się prawidłowo, a które nie i jakie ewentualne dalsze kroki należy podjąć.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Jeśli zatem niepokoi Cię, lub po prostu ciekawi, rozwój Twojego dziecka – zgłoś go na badanie.

Trwa ono około 100 minut i jest podzielone na dwa spotkania w różnych dniach, w trakcie których przeprowadzany jest również wywiad z rodzicem. Ponadto, w niektórych przypadkach terapeuta może poprosić Cię o nagranie kilku filmików obrazujących zachowanie dziecka w znanym mu środowisku – w domu lub na podwórku.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Po zakończonym badaniu rodzic umawia się z terapeutą na omówienie otrzymanych wyników i wydanie opinii.

Opinia z przeprowadzonego badania zawiera także zalecenia m.in. co do dalszych kroków i pracy z dzieckiem w przypadku wystąpienia nieprawidłowości.

Badanie można powtarzać w określonych odstępach czasu, aby sprawdzać dalsze osiągnięcia dziecka.

Całościowy koszt badania KORP wynosi 300 zł.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Więcej informacji na temat testu można znaleźć na stronie firmy Komlogo – www.komlogo.pl

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row parallax=”content-moving” parallax_image=”405″ css=”.vc_custom_1616424300783{margin-bottom: 0px !important;padding-top: 5% !important;padding-bottom: 5% !important;background: #ffffff url(https://www.wspomaganie-rozwoju.pl/wp-content/uploads/2021/03/person-836589_1280.jpg?id=5206);background-position: center;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”300px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”peacoc”][vc_column_text][insert page=’kontakt’ display=’content’][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]